info@eresmedical.com.pl Logo producenta lamp operacyjnych i diagnostycznych RIMSA Logo producenta lamp operacyjnych i diagnostycznych RIMSA
4 stars - based on 250 reviews
100
Płouszowice Kol. 64b, Tomaszowice 21-008
+48 815 020 070 PLN Hours: Mo-Fr 08:00-16:00
21 lipca 2021

UNICA 860

Lampa operacyjna

UNICA 860 to zaawansowana technologicznie lampa operacyjna, którą charakteryzuje:

 • „białe światło”
 • „światło odbite”
 • system 2R, który umożliwia rozprzestrzenienie światła bez efektu oślepiania

Lampa operacyjna Unica 860 to:


 • Jednolite białe oświetlenie powierzchni pola operacyjnego, również w przypadku dostania się obiektu pomiędzy kopułę lampy a pole operacyjne
 • Światło nieoślepiające
 • Poręczna, przyjazna w manewrowaniu kopuła lampy
 • Wyjątkowa bezcieniowość dzięki dużej powierzchni emisji światła, technologii światła odbitego oraz niezaburzonej okrągłej konstrukcji czaszy.
 • Bezcieniowość uzyskiwana jest bez względu na odległość czaszy od pola operacyjnego
 • Doskonała dystrybucja światła w całym obszarze pola operacyjnego
 • Współczynnik CRI oraz R9 równe 96
 • 7 kolorów temperatury barwowej
 • Optymalizacja temperatury pracy diod LED w celu zapewnienia doskonałych i jednolitych parametrów światła podczas operacji
 • Wysoka wydajność przy wyjątkowo niskim zużyciu energii.

Płaska i gładka powierzchnia czaszy lampy operacyjnej Unica 860 zapewnia wysoki komfort pracy, doskonałą stabilność, szeroki zakres manewrowania oraz łatwość czyszczenia i dezynfekcji.

Panel sterowania lampy operacyjnej Unica 860 umieszczony na przegubie czaszy jest zawsze osiągalny bez względu na położenie czaszy. Lampę można opcjonalnie wyposażyć we wbudowaną kamerę HD oraz monitory medyczne na dodatkowych ramionach.

Nieoślepiające światło zmniejsza zmęczenie i zwiększa koncentrację operatorów lampy. Jakość emitowanego sztucznego światła ma ogromne znaczenie dlatego należy pamiętać, aby zapewnić na sali operacyjnej światło bezcieniowe, nieoślepiające oraz wolne od rzucania barwnych cieni.

Sterylizowalny uchwyt lampy operacyjnej Unica 860, który posiada funkcję regulacji natężenia oświetlenia w obszarze „czystym” dla chirurga. Specjalnie zaprojektowany, by korzystać z funkcji regulacji bez odrywania wzroku od pola operacyjnego.

Czasza lampy operacyjnej wyposażona jest w ergonomiczny uchwyt na obwodzie służący do łatwego manewrowania lampą. Obudowa czaszy wykonana jest z aluminium, dzięki czemu gwarantowana jest maksymalna eliminacja ciepła oraz zachowanie stałych parametrów światła nawet podczas długotrwałej pracy lampy.

Białe światło. 7 temperatur barwowych uzyskiwanych wyłącznie dzięki białym diodom zastosowanych w lampie operacyjnej Unica 860 w celu eliminacji kolorowych cieni w polu operacyjnym.

Oświetlenie „endoskopowe”, skupione. Funkcja do operacji endoskopowych oraz do zabiegów wymagających niewielkiego pola oświetlania. Przy korzystaniu z tej funkcji możliwa jest regulacja natężenia oraz temperatury barwowej.

System podwójnego odbicia światła2r

W lampie UNICA światło odbite (pośrednie) wykorzystane w serii produktów Pentaled, zostało rozbudowane o system 2R. Promienie światła emitowane przez najnowszej generacji diodę LED, przepuszczane są przez specjalnie zaprojektowaną asferyczną soczewkę, padając na pierwsze, eliptyczne zwierciadło odbijając się w kierunku drugiego, gładkiego zwierciadła przez które kierowane jest na pole operacyjne. Za ostatnim zwierciadłem umieszczona jest specjalnie opracowana powierzchnia, która rozwarstwia oraz kolimuje promienie emitowanego światła.

Duża powierzchnia oświetlanego pola oraz jego okrągły kształt pozwalają na uzyskanie wysokiego współczynnika bezcieniowości.
System światła odbitego oraz możliwość pracy w
różnych, odległościach sprawiają, że lampa charakteryzuje się doskonałymi parametrami wgłębności oświetlenia.

 

 

 

Parametry techniczne:

Dane oświetlenia
Natężenie oświetlenia Klx 160
Temperatura barwowa K 3.800 – 4.000 4.200 – 4.400 4.600 – 4.800 5.000
Współczynnik odwzorowania kolorów (CRI) Ra 96
R9 96
Średnica oświetlenia d50 mm 110
Średnica oświetlenia d10 mm 210
Regulacja średnicy pola operacyjnego mm 210-350
Wgłębność oświetlenia (dla 60%) cm 49
Wgłębność oświetlenia (dla 20%) cm 103
Energia promieniowania Ee przy natężeniu maksymalnym W/m2 580
Dane elektryczne
Natężenie V 100-240
Zasilanie Hz 50/60
Pobór mocy W 53
Ilość diod LED 84
Żywotność źródła światła h 60.000

 

 

Wersje lampy:

Lampa operacyjna UNICA 820 sufitowa


alt

 

 

 

UNICA 860 sufitowa z podwójnym przegubem


 

alt

 

 

UNICA 860 sufitowa dwuczaszowa


 

alt

 

 

UNICA 860 sufitowa dwuczaszowa z podwójnym przegubem


 

lampa operacyjna podwójna