info@eresmedical.com.pl Logo producenta lamp operacyjnych i diagnostycznych RIMSA Logo producenta lamp operacyjnych i diagnostycznych RIMSA
4 stars - based on 250 reviews
100
Płouszowice Kol. 64b, Tomaszowice 21-008
+48 815 020 070 PLN Hours: Mo-Fr 08:00-16:00
3 sierpnia 2016

Primaled

 

 

 

 

 

 

 

 

Primaled to zaawansowana technologicznie lampa zabiegowa, gwarantująca doskonałą jakość oświetlenia pola operacyjnego. Jej zredukowane rozmiary i doskonałe parametry światła zapewniają komfortowe użytkowanie produktu. Lampa charakteryzuje się wysokim natężeniem światła, regulowaną temperaturą barwową oraz wysoką bezcieniowością, co pozwala na jej zastosowanie w szerokim zakresie specjalności medycznych. Lampa może być używana do każdego rodzaju badań jak i do zabiegów chirurgicznych.

Lampa zabiegowa Primaled składa się z 9 soczewek LED podzielonych na dwa odrębne obwody 6+3. Soczewki zostały tak zaprojektowane aby zapewnić skoncentrowane i głębokie światło. Średnica pola oświetlenia wynosi 15 cm przy 0,5m. Wbudowany system sprężynowy „ergo-spring” czyni lampę PRIMALED stabilną i pozwala na łatwą obsługę.

Radialny układ soczewek i świetlówek o dużej średnicy (195mm) zezwalają na światło bezcieniowe i trójwymiarowe.

Primaled-Flex to wersja lampy Primaled wyposażona w elastyczne ramie typu „gęsia szyja” pozwalające na wygodne manewrowanie lampą i jeszcze lepsze oświetlenie pola zabiegowego.

 

Konstrukcja
Okrągła i ultra-płaski kształt sprawiają, że lampa jest ergonomiczna i nadaje się do każdego rodzaju zabiegów, od gabinetu lekarskiego po oddział intensywnej terapii.

Wybór kolorów
PRIMALED, jako pierwsza lampa z białym światłem LED, wyposażona jest w czujnik temperatury barw (4000-4500 K). Zmiana barwy świtała jest możliwa poprzez zastosowanie diod monochromatycznych co zapobiega łamaniu się barwy światła na oświetlanym obszarze  Zastosowanie dwóch barw (K) zwiększa widoczność szczegółów i przystosowuje się do preferencji lekarza.

4500 K – 4000 K
Cyfrowy przycisk K na panelu przednim, umożliwia wybór pomiędzy dwiema różnymi temperaturami światła: 4500 K i 4000 K – bez zmiany natężenia światła.

System Ergo Spring
Ruchy ramieniem są wspomagane sprężyną skrętną, zapewnia to łatwość w ruchu i stabilność pozycjonowania lampy. PRIMALED jest pierwszą lampą na ramieniu wspomaganą sprężyną równoważącą, co pozwala na bardzo płynne i łatwe ustawienie lampy. System Ergo Spring jest patentem stworzonym w centrum badań i rozwoju firmy RIMSA.

110.000 lx
Dzięki doświadczeniu zdobytemu w projektowaniu lamp operacyjnych, lampa PRIMALED jest w stanie osiągnąć bardzo wysoką intensywność światła: 110,000 lx przy 0,5 m przy temperaturze barwowej 4000 K i 4500 K, jest ona jedyną lampa zabiegową na świecie o takich parametrach.

Zimne światło
Obniżona emisja promieniowania IR dzięki zastosowanym diodom o niskiej mocy, zezwala na uzyskanie minimalnej emisji ciepła z korzyścią komfortu dla pacjenta i lekarza.

Regulacja intensywności światła
Intensywność światła można regulować w sześciu różnych poziomach za pomocą przycisków na przednim panelu. Intensywność światła może być również dostosowana do funkcji światła wewnętrznego (świtało otoczenia).

Światło bezcieniowe
Radialny układ soczewek i świetlówek o dużej średnicy (195 mm) zezwalają na światło bezcieniowe i  trójwymiarowe.

Aseptyka
Gładki i zaokrąglony kształt i struktura czaszy ułatwiają czyszczenie i dezynfekcję lampy.

Światło wewnętrzne
Pierwsza na świecie lampa zabiegowa, łącząca w sobie zalety tradycyjnej skupionej wiązki oświetlania z unikatową funkcją oświetlenia rozproszonego.

60,000 godzin
Czasza lampy wykonana jest z  aluminium, co umożliwia wymianę ciepła, obniżenie temperatury pracy, a tym samym znacznie zwiększając żywotność poszczególnych diod – ponad 60.000 godzin. Dzięki temu koszty konserwacji praktycznie nie istnieją, co jest nie porównywalne z lampami halogenowymi.

Uchwyt sterylizowalny
Lampa PRIMALED jest jedyną lampą zabiegową wyposażoną w wymienny uchwyt, który nadaje się do sterylizacji. Przy projektowaniu lampy PRIMALED położono duży naciska na aseptyczność.

 

Parametry techniczne:

Oświetlenie Ec w odległości 0,5 m (4.500 K) 110 klx
Oświetlenie Ec w odległości 0,5 m (4.000 K) 80 klx
Temperatura barwowa 4000 /4.500 K
(CRI) (Colour Rendering Index) – współczynnik odwzorowania barwy 95 Ra
Średnica oświetlanego pola w odległości 50 cm Ec (d10) 150 mm
Maksymalne promieniowanie 294 W/m2
Promieniowanie/naświetlenie 3,09 mW/m2lx
Napięcie pierwotne zmienne (V) 80 ÷ 240
Napięcie wtórne stałe  24 V
Częstotliwość 50/60 Hz
Pobór mocy  30VA
Kontrola oświetlenia 25 – 100% w sześciu krokach
Dyrektywa 2007/47/EWG
Standardy IEC60601-2-41
Klasyfikacja (wg Dyrektywy Dot. Urządzeń Medycznych) Klasa I

 

Wersje lampy:

  • sufitowa
  • ścienna
  • mocowana do szyny

 

Wymiary lampy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sposoby montażu lampy:

 

                                 statyw jezdny                                               mocowanie ścienne                                        mocowanie stołowe                                          montaż do szyny